Beko Inverter Klima CH 05 Arızası

Beko Inverter klima CH 05 arızası Beko’nun tasarladığı klimalar evleri serin bir yaza hazırlıyor. Ionizer+ ile otomatik temizleme yapan ev tipi klimalar, teknolojik özellikleriyle dikkat çekiyor.

Inverter Klima Ch 05 Hata Kodu Ne Anlama Gelir

Beko’nun A+++ sınıfında yer alan bu kliması,  Ionizer+ özelliği sadece klimanın verdiği havayı değil aynı zamanda çevredeki mikroskobik partikülleri de temizliyor. Ionizer+ Otomatik temizleme teknolojisine sahip Beko klimalar kendilerini temizliyor. Sessiz modda çalışma imkanı sağlayan bu üründe 3M Filtre mikroskobik partikülleri uzaklaştırarak temiz bir ortam yaratıyor.

Ayrıca yıkanabilir toz filtreye sahip olan bu ürün enerji kontrol özelliği sayesinde tek tuşla odadaki kişi sayısı, sıcaklık ve koşullara göre enerji harcıyor. Akıllı çalışma sistemi olan üründe dijital gösterge yer alıyor. Hızlı soğutma ve ısıtma özellikleriyle kullanım kolaylığı sunan klima, 24 saat programlanabiliyor.

Klima Ch 05 Hatası Veriyor Ne Yapmalı?

Inverter klima Ch 05 hatası haberleşme hatasıdır.

  • İc unite kartında yanık kokusu ya da herhangi bir direnç patlaması ya da kartta yanık yol varmı kontrol edilmelidir.
  • Sigortayı kaldırdığınızda iç ünite fanı dönmeye başladığında sigorta atabilir.
  • Fan motoru dc fandır ve siyah beyaz 35 kOhm sarı siyah 230 kohmdur.
  • Dış ünite bağlantı kablolarını kontrol ediniz.
  • Dış ünite kartındaki yeşil ve kırmızı ledlerin yanıp yanmadığın kontrol ediniz.  Eğer yanmıyorsa sol köşede bulunan porselen sigortada problem olabilir.

Dış ünite fan motorunun ölçüm değerleri de iç ünite değerleri ile aynıdır. Yüksek ihtimalle kart arızası olarak sonuçlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kartal Samsung Servisi (0850) 775 19 26 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
Önceki yazıyı okuyun:
Bosch Bulaşık Makinesi E14 Hatası

Bosch bulaşık makinesi E14 hatası için kullanıcıları ekranda E14 arıza kodunu görmeleri durumunda cihazın akış sensörü arızası verdiğini anlayabilirler. Bu...

Kapat