Bosch Bulaşık Makinesi E14 Hatası

Bosch bulaşık makinesi E14 hatası için kullanıcıları ekranda E14 arıza kodunu görmeleri durumunda cihazın akış sensörü arızası verdiğini anlayabilirler. Bu durumun pek çok farklı nedeni olabileceği gibi gerekli kontroller sağlanarak sorun belirlenebilir.

Bosch Bulaşık Makinesi Sensör Arızası

Bosch bulaşık makinelerinde E14 arıza kodu akış sensörü arızasıdır.  Cihazınızın ekranında E14 arıza kodu görüyorsanız akış sensörü değişmeli. Tabi bunun için önce bağlantılar kontrol edilmeli. Bağlantılarda sorun yoksa parçanın direkt olarak değişimi yapılmalı. Bosch SMS model bulaşık makinesi E14 arızası için Bosch beyaz eşya servis firmalarından teknik servis talebinde bulunmalısınız.

Özellikle kullanıcı kaynaklı olan sorunlar cihazınızın çalışamaz duruma gelmesine neden olabileceğinden daha dikkatli hareket edilmesi gerekir. Cihazın çalışmaması durumunda ekranda beliren çamaşır makinesi arıza kodları sorun hakkında bilgi alınması sağlayacaktır. Bu sayede beliren koda göre hatanın nedeni belirlenerek duruma müdahale edilmektedir. Çamaşır makinenizin alt kısmında bulunan cihazın içerisinde kirli suyun ve farklı maddelerin dışarı atıldığı kısmı özellikle düzenli olarak temizlemeniz hem cihazın daha kaliteli yıkama yapmasını hem de sorunsuz olarak çalışmasını sağlayacaktır. Bu nedenle düzenli olarak kontrol edilmesi ve temizlenmesi gerekir. Cihazın hata vermesinin bağlantı sorunlu olması durumunda bağlantı kablolarının kontrol edilmesi sorunun çözülmesini sağlayacaktır.

Bosch markalı bulaşık makinelerinizde bazen kullanıcı kaynaklı bazen de makineden kaynaklı arızalar meydana gelebilir. İlk önce kullanıcılarımız şunu önemle hatırlatmak istiyoruz. Eğer makineyi çalışırken durdurmanız gereken bir durumla karşılaşırsanız, programı kesinlikle iptal etmeniz gerekmektedir. Programı iptal etmeden makineyi durdurursanız makinede problem yaşayabilirsiniz. Bulaşık makinesi arızası nasıl anlayabilirsiniz? Cihazınızın dijital ekranında herhangi bir hata kodu beliriyorsa, cihazınızda küçük veya büyük çapta bir arıza meydana gelmiştir.

Bosch Bulaşık Makinesi Servisi

Bunu fark ettiğinizde yapmanız gereken ilk şey, makinenizi elektrikten ayırmanız gerekmektedir. Dediğimiz gibi ilk önce makineyi çalışırken bu arızayı fark etmeniz durumunda programı iptal ediniz. Daha sonra makineyi elektrikten dikkatli bir şekilde ayırınız. Eğer hiçbir sayı kodu göstermeden cihazınız çalışmıyor ise, mutlaka sigortanızı kontrol ediniz. Yani elektriklerin olup, olmadığını kontrol ediniz.

Makine çalışırken ses çıkartıyorsa, bulaşıklarınızın bir kısmı alt dönme koluna sürtüyor olabilir. Bu da sizde makinenizin bozulduğu algısını yaratabilir. Fark ettiğiniz anda programı iptal edin ve döner kolu kontrol edin. Size makineyi çalıştırmadan önce döner kolu çevirmenizi öneriyoruz. Böylece çalışan programı iptal etmeniz gerekmeyecek.

Bir önceki yazımız olan Kartal Samsung Servisi (0850) 775 19 26 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
Önceki yazıyı okuyun:
Kartal Samsung Servisi (0850) 775 19 26

Kartal Samsung servisi Samsung ürünlerinin beyaz eşya klima arızaları konusunda uzman sertifikalı çalışanlarımız ile giderilmektedir. Genel olarak arızalar yerinde tamir...

Kapat