Bosch Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır?

Bosch Siemens Profilo serisinden olan çamaşır makinesi çocuk kilidi nasıl açılır? Bir çok tüketicinin bu dertten muzdarip olduğunun farkında olarak sizlerle bu bilgiyi paylaşıyoruz.

Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl İptal Edilir?

Bosch Siemens veya Profilo çamaşır makinesi kullanıcısıysanız çocuk kilidi problemini mutlaka yaşıyorsunuzdur. Çocuk kilidi çocukların programı başlatmanızdan itibaren makine tuşlarına basarak programı değiştirmeye veya iptal etmeye yönelik hareketlerini engellemek amaçlı hayatımıza giren bir teknolojidir.

Çamaşır makinesi çocuk kilidi bazen kullanım amacının dışında hareket ederek veya çocuk kilidinden nasıl çıkılır bilmeyen tüketiciler için bir sorun oluşturabilir. Çocuk kilidi devreye girdiği zaman tuşlara ne kadar basarsanız basın ne kadar komut verirseniz verin cihaz o anda kilitli olacağından bu verdiğiniz komutları gözardı ederek o an yaptığı işleme devam edecektir. Bu teknolojinin hayatımıza giriş amacıda zaten budur.

bosch çamaşır makinesi çocuk kilidi

Bosch VarioPerfect 9 Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi İptal Etme

9 kiloluk yıkama kapasitesi olan Bosch çamaşır makinesi çocuk kilidi devre dışı bırakma işlemi oldukça basittir. Aşağıdaki videoda da izleyeceğiniz üzere Bosch marka Logixx 9 çamaşır makinelerinizde çocuk kilidi soldaki menü tuşuna 5 saniye boyunca basılı tutarak çocuk kilidi devre dışı bırakılır.

Bosch Çamaşır Makinesi Modele Göre Çocuk Kilidi Nasıl Kapatılır?

Bosch çamaşır makinesi çocuk kilidi devrede iken, takip  göstergesindeki çocuk kilidi ışığı yanar.  Çocuk kilidini devreden çıkarmak için 1.  ve 2. yardımcı fonksiyon tuşlarına 3sn.  süre ile basın. Ekranda “CO FF“ (çocuk  kilidi devre dışı) ifadesi görünür. Çocuk kilidi devreden çıktığında program takip  göstergesindeki çocuk kilidi ışığı söner.

Programın iptal edilerek bitirilmesi “Başla/Bekle/İptal” tuşuna 3 sn. süre  ile basılarak program iptal edilir. İptal sırasında “Hazır” uyarı ışığı yanıp söner  ve ekranda “End“ yazısı görülür.

Çocuk kilidi özelliğiyle, çocukların makineyle oynamasını önleyebilirsiniz. Bu sayede, devam eden bir programda değişiklik yapılmasını engelleyebilirsiniz. Çocuk kilidini etkinleştirmek için: 2. ve 4. yardımcı fonksiyon tuşlarına 3 saniye basın. Ekranda “Con” görünür.

Bir önceki yazımız olan Fırın Neden Isınmaz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir düşünce üzerine “Bosch Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
Önceki yazıyı okuyun:
Fırın Neden Isınmaz?

Fırın veya turbo fırın kullanıcılarının en çok yaşadığı sorunlar arasında yer alan "fırın neden ısınmaz? Turbo fırın neden ısıtmaz?" konusuna...

Kapat