Bosch Çamaşır Makinesi F57 Hatası ve Çözümü

Bosch Logixx 8 Vario Perfect çamaşır makinesi F57 hatası ile alakalı tüketici olarak bilinmesi ve yapılması gerekenler dışında teknik servisin yapacağı işlemler hakkında bilgi vereceğiz.

Bosch Çamaşır Makinesi Anakart Arızası

Bosch logixx 8 çamaşır makinesi ithal ve orijinal bir üründür.  Bu üründe herhangi bir arıza oluştuğu zaman cihaz üzerinde arızaya neden olan hata kodu ekranda çıkar. En sık rastlanan F57 hata kodudur. F57 arızasının ortaya çıkma nedeni ise cihazın elektronik kartının arızalanmasından dolayıdır.

Oldukça  pahalı bir parça olmasının yanı sıra, bazı durumlarda ise bu elektronik kartın yıkama motoru ile birlikte değişmesi gerekebilir. Yeni bir ürün olmasından dolayı elektronik kartın henüz tamiri mümkün değildir. Motor ve elektronik kart değişimi gerektiren böyle bir arıza karşısında onarım çok pahalı olacağı için yeni bir cihaz almanız gerekebilir.

Elektronik Kart Arızasını Yetkili Servis Karşılar mı?

Bosch yetkili servisi genelde F57 arıza kodu için cihazın garantisi devam etse bile “kullanım hatası” sebebiyle anakartı ücretli olarak değişimini sağlamaktadır. Kullanım hatası demelerinin sebebi ise Bosch çamaşır makinesinin bulunduğu ortamda nemin yüksek olduğunu vurgulamalarıdır ki bu da yetkili servisi haklı çıkarmaktadır.

Çamaşır makineleri genelde banyolarımızda yer aldığından oluşan buhar ve nem dolayısı ile elektronik aksamlarının arızalandığına şahit oluyoruz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları ve Anlamları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
Önceki yazıyı okuyun:
Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları ve Anlamları

Samsung çamaşır makinesi arıza kodları yazımızda tüketicilerin Samsung çamaşır makinesi ile alakalı genellikle karşılaştıkları arıza ya da hata kodlarına değineceğiz....

Kapat