Bosch Klima Kumanda Kullanımı

Bu yazıyı paylaş!

Bosch Klima kumandası nasıl kullanılır? Klimalar yazın serinlemek için kışın da ısınmak için kullanılan elektrikli aletlerden birisidir. Klimalar ev, iş yeri gibi birçok yerde kullanılmaktadır. Klimaların kullanımının kolay olması için kumandaları vardır. Kumanda üzerinde klimanın çalıştırılması için her türlü tuş bulunmaktadır. Kumandanın işlevini yerine getirebilmesi için iç ünite ile kumanda arasında sinyali engelleyen herhangi bir cisim olmamalıdır. Kumandanıza herhangi bir sıvı temas etmemesine de ayrıca özen gösterin.

Bosch Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Bosch klima kumandası çalıştırılırken sinyaller iç mekânda algılanabilir şekilde olmalıdır. Yani klima kumanda sinyallerini algılamalıdır. Algılamazsa klima çalışmaz. Kumandadan zamanlayıcı ayarı seçildiği takdirde kumanda klimaya sinyal gönderir ve klima kendi kendine otomatik olarak çalışır. Perde, kapı gibi çeşitli şeyler sinyali engellerse kumanda çalışmaz. Bosch klima kumandası pil ile çalışmaktadır.

Bosch klima kumandası üzerinde birçok düğme bulunur. Bu düğmeler yardımıyla; iç mekân ısısı arttırılıp azaltılabilir, klima üzerinde bulunan ızgaraların yönü aşağı yukarı sağa sola çevrilebilir, klimada herhangi bir sorun yaşandığında reset düğmesi yardımıyla bütün ayarlar iptal edilebilir, enerji tasarrufu sağlamak için uyku moduna klimayı alabilirsiniz. Kumanda üzerindeki tuşlara yanlışlıkla basılıp klimanın ayarının değiştirilmemesi için kumanda üzerindeki düğme yardımıyla kumanda kitlenir ve tekrar bu tuşa basana kadar kumanda herhangi bir işlem yapmaz.  Bu özellik çocuk kilidi olarakta kullanılabilir. Bir nevi tuş kilidi görevi görür.

Bosch Klima Kumanda Kodları

Bosch klima akıllı kumanda kodu 009 dur. Bu kodu satın aldığınız akıllı kumandaya girerek Bosch klimanızı akıllı kumandanızdan kontrol etmeye başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cartel Klima Arıza Kodları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı paylaş!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazar Hakkında

20 yıldır sektörün içinde olan bir teknisyenim. Beyaz eşya, kombi ve klimalarınız la ilgili yaşadığınız sorun ve şikayetler hakkında bilgi vermeye çalışıyorum. Sizler de sorunlarınızı yorum kısmından ileterek cevap bulabilirsiniz.

Tüm yazılarına göz at →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.