Bosch Klima Kumanda Kullanımı

Bosch Klima kumandası nasıl kullanılır? Klimalar yazın serinlemek için kışın da ısınmak için kullanılan elektrikli aletlerden birisidir. Klimalar ev, iş yeri gibi birçok yerde kullanılmaktadır. Klimaların kullanımının kolay olması için kumandaları vardır. Kumanda üzerinde klimanın çalıştırılması için her türlü tuş bulunmaktadır. Kumandanın işlevini yerine getirebilmesi için iç ünite ile kumanda arasında sinyali engelleyen herhangi bir cisim olmamalıdır. Kumandanıza herhangi bir sıvı temas etmemesine de ayrıca özen gösterin.

Bosch Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Bosch klima kumandası çalıştırılırken sinyaller iç mekânda algılanabilir şekilde olmalıdır. Yani klima kumanda sinyallerini algılamalıdır. Algılamazsa klima çalışmaz. Kumandadan zamanlayıcı ayarı seçildiği takdirde kumanda klimaya sinyal gönderir ve klima kendi kendine otomatik olarak çalışır. Perde, kapı gibi çeşitli şeyler sinyali engellerse kumanda çalışmaz. Bosch klima kumandası pil ile çalışmaktadır.

Bosch klima kumandası üzerinde birçok düğme bulunur. Bu düğmeler yardımıyla; iç mekân ısısı arttırılıp azaltılabilir, klima üzerinde bulunan ızgaraların yönü aşağı yukarı sağa sola çevrilebilir, klimada herhangi bir sorun yaşandığında reset düğmesi yardımıyla bütün ayarlar iptal edilebilir, enerji tasarrufu sağlamak için uyku moduna klimayı alabilirsiniz. Kumanda üzerindeki tuşlara yanlışlıkla basılıp klimanın ayarının değiştirilmemesi için kumanda üzerindeki düğme yardımıyla kumanda kitlenir ve tekrar bu tuşa basana kadar kumanda herhangi bir işlem yapmaz.  Bu özellik çocuk kilidi olarakta kullanılabilir. Bir nevi tuş kilidi görevi görür.

Bosch Klima Kumanda Kodları

Bosch klima akıllı kumanda kodu 009 dur. Bu kodu satın aldığınız akıllı kumandaya girerek Bosch klimanızı akıllı kumandanızdan kontrol etmeye başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cartel Klima Arıza Kodları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
Önceki yazıyı okuyun:
Buzdolabı alarm veriyor
Buzdolabı Alarm Veriyor

Buzdolabı alarm veriyor ise kapısı açık kalmış olabilir kontrol ediniz. buzdolabınızdan gelen ikaz sesi sıcaklığın arttığını ve dondurulmuş gıda maddelerinin...

Kapat