Bulaşık Makinesi E18 Hatası Çözümü

Bosch bulaşık makinesi E18 hatası oluştuysa cihaz yıkama yapmak için gerekli olan suyu alamıyor demektir.Bu genelde cihazın su  sayacı arızalı olduğunda çıkar. Bu durumda son kullanıcıların yapabileceği bir işlem yoktur. Her zaman su sayacından bu arıza kodunu vermez.

Cihazın ventilinde sorun var ve belirlenen sürede suyunu alamıyorsa bir süre sonra E18 arızasını verir. Bu yüzden Bosch bulaşık makinesi E18 hatası gördüğünüzde size en yakın Bosch beyaz eşya servisini arayarak cihazınızdan e18 hata kodunu aldığınızı söylerseniz servis bu arızaya tedbirli olarak gelir.

bulaşık makinesi

Bu sorun genelde bulaşık makinesinin su cebindeki tıkanmalardan dolayı görülmektedir. Bu sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Genelde yaşanan bir durumdur. Suların kireçli olması sebebi ile sık sık yaşanan bir sorundur.

En az görülen durumlar ise genelde cihazın bağlı olduğu su şebekesinde su arıtma filtre sistemi olan cihazlarda az görülür bu sorun. Sizin için en sağlıklı yöntem bir ustadan yardım almak olabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Bosch Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
Önceki yazıyı okuyun:
bosch çamaşır makinesi çocuk kilidi
Bosch Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır?

Bosch Siemens Profilo serisinden olan çamaşır makinesi çocuk kilidi nasıl açılır? Bir çok tüketicinin bu dertten muzdarip olduğunun farkında olarak...

Kapat