Bulaşık Makinesi Suyu Isıtmıyor

Yeni üretim bulaşık makinelerinde tarafımıza bildirilen en sık durumlardan biri de bulaşık makinesi suyu ısıtmıyor ve benzeri problemlerdir. Bu tip arızalar genel olarak on ve on beş yıllık bulaşık makinelerinde gözlemlenmektedir.

bulaşık makinesi suyu ısıtmıyor

Arızayı tam tespit edebilmek ve daha sağlıklı çözümler üretebilmek için teknik servis uzman ekibimizin makineyi birebir görmesi ve yerinde tespitler yapması daha iyi bir işlem olacaktır. Ancak bu iş içinde yıllarını harcamış servis elemanlarımızın ve yılların bizlere kazandırmış olduğu deneyimlerle de bu gibi durumların kaynağını bulmak bizim için pek kolay olabilmektedir.

Bulaşık makinesinin su ısıtmamasının sebeplerinden biri de rezistans adlı parçasının bozulmasından kaynaklanabilmektedir. Belirttiğimiz rezistans adlı parçaya 220 volt enerji gelimi sağlanmıyorsa bulaşık makinesinde su ısıtma olayı gerçekleşmez.

Rezistans Kaynaklı Bulaşık Makinesi Sorunları

Bulaşık makinesinde meydana gelen su ısıtma arızasının sebebi rezistansa enerji gönderip göndermediğini kontrol etmek ve bu kontrolü voltaj ölçüm aleti ile yapmakla tespit edilebilecektir. Eğer rezistansa gelen enerji sağlıklıysa ancak ısıtma işlemi yine de gerçekleşmiyorsa sorun tamamen rezistansta demektir.

Rezistansa 220 voltluk bir enerji gelmiyor ise de sorun program kartıyla alakalı olabilmektedir. Daha öncesinde de belirtmiş olduğumuz gibi bunlar daha öncesinde uzman ekibimizin tespit etmiş olduğu bulaşık makinesi sorunları ve belli sebepleridir.

Makineyi sorun anında ve yerinde gözlemleyerek sorunu çözüme ulaştırmak ekibimizin kusursuzca sağladığı hizmetlerden biridir.

Program Kartına Bağlı Hasarlar

Program kartı üzerindeki devre yanmış ya da ısıtma devresi üzerindeki röle adlı parça zamanla işlev özelliğini kaybetmiş olabilir. Bunlar ısıtma kombinasyonunun içerisindeki görevlerini etkiler ve bulaşık makinesi suyu ısıtmıyor gibi problemlerle bizlere cevaplar verir.

Bulaşık makinelerinizde oluşan tüm ısıtma, su boşaltma, deterjan almama ve benzeri sorunlarda bizlerle iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir