Buzdolabı Alarm Veriyor

Buzdolabı alarm veriyor ise kapısı açık kalmış olabilir kontrol ediniz. buzdolabınızdan gelen ikaz sesi sıcaklığın arttığını ve dondurulmuş gıda maddelerinin içinde bulunduğu bozulma tehlikesini ifade eder. buzdolabının sürekli ikaz sesi verdiği için servisi müşteri hizmetlerini arayan bir müşteriye şu hatırlatmaları yapmaktayız.

Cihaz ilk defa çalıştığı anda bu sesi verebilir. Alarm tuşuna basınız. buzdolabı istenen ısıya gelene kadar alarm ışığı yanıp sönecektir bu normal bir durumdur. buzdolabınızın kapısı açık kalmış olabilir. buzdolabının dondurucu bölümü uzun süre açık kalmış olabilir. buzdolabına çok fazla taze besin yerleştirilmesi doluluk oran sebebi ile ikaz yanıyor olabilir.

Eğer anlayamadığınız bir durum var ise buzdolabı servisi danışma hattını arayabilir, ücretsiz olarak bilgi alabilirsiniz.

Buzdolabınızın sessiz çalışabilmesi için cihazın yere tam paralel bir açı yaptığına emin olmalısınız. buzdolabının 4 ayağı yere aynı mesafede temas etmelidir. buzdolabınızın durduğu zeminde hafif eğiklik var ise buzdolabının altında bulunan vidalı ayakları çevirmek sureti ile buzdolabınızın düz durmasını sağlayabilirsiniz. buzdolabınızın diğer beyaz eşyaları ile direkt olarak temas edip etmediğine emin olmalısınız.

Buzdolabı alarm veriyor

Buzdolabınız içinde bulunan ve modüler olarak takılıp çıkarılan sepet gibi parçaların tam olarak yerine oturduğunu kontrol ediniz. buzdolabınızda gıda kapları ve şişelerinin birbirine temas edip etmediğine emin olunuz. buzdolabı servisi Arıza Birimimizi arayan buzdolabı kullanıcıları cihazlarından gelen çıtırtı, horultu ve tınlama gibi sesler nedeni ile beyaz eşyalarının arıza yaptığını düşünmektedirler. Oysaki buzdolabınızdan gelen hafif sesler sadece buzdolabınızın çalışma faaliyetlerinden kaynaklanmaktadır. Ortada endişe edecek bir durum bulunmamaktadır. buzdolabınızdan gelen hafif horultu sesi soğutucu kompresörün çalışmasından kaynaklanmaktadır.

Şırıltı ve tınlama sesleri ise buzdolabı içinde bulunan soğutucu borulardan akan, soğutucu sıvının sesidir. Çıtlama sesleri ise buzdolabının soğutucu kompresörünün devreye girip çıkarken çıkardığı doğal bir sestir. Buzdolabından gelen çıtırtı sesleri buzların otomatik olarak çözülmesi kaynaklıdır. buzdolabınızdan bu tip hafif seslerin gelmesi son derece normaldir. Evinizde diğer beyaz eşyalar gece kapalı kalabilirken buzdolabı sürekli çalışmak durumundadır.

Gündüz, diğer beyaz eşyalarında çalıştığı evinizde buzdolabınızın çalışmasını duymazsınız. Ancak gece hafif sesler duymanız normaldir. Diğer buzdolaplarına oranla buzdolabı daha sessiz bir çalışma özelliğine sahip olduğunu unutmayınız.

Bir önceki yazımız olan Bulaşık Makinesi E18 Hatası Çözümü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
Önceki yazıyı okuyun:
buzdolabı-sesli-calisiyor
Buzdolabı Sesli Çalışıyor Sebebi Nedir?

Buzdolapları her alanda tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünler her zaman sürekli olarak yiyeceklerimizi muhafaza altına almaktadır. Bu...

Kapat