Buzdolabı Termostat Ayarı Nasıl Yapılır?

Buzdolabı termostat ayarı nasıl yapılır diyorsanız bu yazımızda bir çok modele ait buz dolapları için termostat ayarları hakkında bilgi veriyoruz. Tek kapılı buz dolapları son teknolojik ürünler olarak bilinmektedir. Bu ürünlerin kullanımı ülkemizde çok fazla yaygınlaşmıştır.

buzdolabı termostatı

Bu kullanımların her biri sürekli olduğu için sizler birinci sınıf memnun kalırsınız ve ürünlerinizi en iyi şekilde muhafaza eder. Fakat bu ürünlerinde bozuklukları meydana gelebilir. Bu bozukluklar bazen arıza olarak meydana gelmez. Çünkü tek kapılı buzdolabınızın termostatı ayarlamanız gerekmektedir. Eğer ayarlamazsanız o zaman yiyecekleriniz ve çeşitli ürünleriniz kısa sürede bozulabilir. Sıcaklık ve soğukluk derecesi çok önemlidir. Buzdolabı termostat ayarı tüm bunlara dikkat etmeniz ve gerektiği şekilde yaz, kış ayarı yapmanız önemlilik ile geçerlilik göstermektedir.

Tek kapılı buz dolaplarından bunu ayarladıktan sonra her sorundan kurtulabilirsiniz ve yiyeceklerinizde herhangi bir bozulma gözlenmez. Ancak siz ayarladığınız halde yiyecekleriniz bozuluyorsa kurumsal bir teknik servis olarak bizleri tercih edebilirsiniz. Bunları göz önüne alarak sizde teknik servisimizden birinci sınıf müşteri memnuniyeti alabilirsiniz. Aksi takdirde diğer teknik servislerin hizmetlerine maruz kalarak yüksek maliyetler ödeyebilirsiniz. Bunlardan dolayı sizde teknik servisimizin gerekli hizmetlerini bir arada en iyi şekilde görebilirsiniz.

Buzdolabı Ayar Derecesi Kaç Olmalı?

Buzdolabı Isı ayar derecesi – arttıkça soğutma artar + arttıkça soğutma düşer. Yani dondurucu bölme – 20 ise soğutma fazlalaşır, – 5 ise soğutma düşer. Soğutucu bölme ise 7 derece ise soğutma düşer 0 derceye doğruda soğutma artar.

buzdolabı derecesi kaç olmalı

Buzdolabı Yazlık Ayarı Kaç Olmalı?

Dondurucu Bölme : -20
Soğutucu Bölme : 4 (+4)

Buzdolabı Kışlık Ayarı Kaç Olmalı?

Dondurucu Bölme : -15
Soğutucu Bölme : 4 (+4)

Buzdolaplarında yazlık kışlık ayarları yapmanız gıda ürünlerinizin taze kalmasıyla beraber enerji sarfiyatınıda ciddi oranda azaltır. aradaki 5 derecelik fark size aylık kullanımda elektrik faturanıza 25 30 tl gibi bir yansıma yapar.

Bir önceki yazımız olan Buzdolabı Alarm Veriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
Önceki yazıyı okuyun:
klima enerji tasarrufu değerleri
Klima Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli Önemli Hususlar

Klima seçerken nelere dikkat edilmeli? Önemli huhuslara değiniyoruz. Yaz mevsimi sebebiyle sıcaklardan bunaldığımız şu günlerde olmazsa olmaz dediğimiz cihazlardan olan...

Kapat