Çamaşır Makinesi Sigorta Atması

Çamaşır makineleri bizim için çok sayıda kolaylığı sağlamakla beraber teknik açıdan bazen birçok sorunun nedeni olabilir. Bir örnekle çamaşır makinesi sigorta atması ise bunun birçok farklı nedeni olabilir. Bazen basit bir çözüm olabilirken bazen de karmaşık bir teknik sorun olacağından çözümü de zorlayıcı olabilmektedir.

Çamaşır Makinesi Sigorta Attırma Nedenleri

Kullanılan çamaşır makinesinin sigorta attırma nedenleri farklı nedenlerden dolayı olabilir:

  • Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak elektrikli cihazların kullanımının çok fazla olması, makinenin ev içerisinde ekstra bir kaldırılamayacak güç haline gelmesine neden olabilir. Bu durumda sigorta, elektrik yüklenmesindeki fazlalığı dengelemek için kendini kapatır. Aynı anda birkaç güçlü elektrikli eşyanın çalışmasında bu duruma sıkça rastlanır. Ütü, bulaşık makinesi ve çamaşır makinesinin aynı anda kullanımı gibi. Ev içindeki elektrik sisteminin topraklama olması iyi bir çözüm olabilir.
  • Elektrik atmasının bazen yanıltıcı bir durumu da olabilir. Diğer elektronik aletlere bağlı gibi görünse de farklı bir nedenden dolayı atma yaşanabilir. Devamlı atma sorununda mutlaka uzmana başvurmak gerekir.
  • Makinenin sigortayı attırması bazen ev sisteminden kaynaklanabilir. Topraklamaya bağlı olmaksızın bazı evlerin içerisindeki elektrik sisteminde ciddi bir zayıflama olabilir. Bu gibi durumların dışında makinenin üretim aşamasında elektrik bağlantılarına dair olumsuz etkisi fark edilmemişse de sigorta sorununa neden olabilir. Üretim hatası durumunda alınan firmaya başvurmak gereklidir.

Yukarıda  bahsettiğimiz durumlar oluşmuşsa çamaşır makinesi sigorta atması şikayetiyle karşı karşıya kalmanız normaldir.

 Çamaşır Makinem Sigorta Attırıyor Diyorsanız

Kullanılan çamaşır makinem sigorta attırıyor ile ilgili belli bir sebep olmadığını düşünüyorsanız ve kısa sürede sorunun çözümünü istiyorsanız teknik servis desteği alabilirsiniz. Bu konuda size en iyi şekilde yardım edebilecek hizmetlerine güvenle başvurabilirsiniz. Sorunu telefonda olduğu gibi aktarmanız problemin daha hızlı şekilde çözümü için ideal olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
Önceki yazıyı okuyun:
Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor

Giysi ve kumaş temizliği için sıkça kullanılan çamaşır makinelerinde bazı teknik nedenlerden dolayı sorunlar yaşanabilir. Örneğin çamaşır makinesi sıkma yapmıyor...

Kapat