Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor

Giysi ve kumaş temizliği için sıkça kullanılan çamaşır makinelerinde bazı teknik nedenlerden dolayı sorunlar yaşanabilir. Örneğin çamaşır makinesi sıkma yapmıyor sorunu belirli dönemlerde her makinede yaşanabilir. Bu durumun nedenlerine göz atmak ve buna göre çözüm yoluna gidilmesi işinizi kolaylaştıracaktır.

Çamaşır Makinesi Neden Sıkma Yapmaz?

Eğer çamaşır makinesi sıkma yapmıyor ve suyu olduğu gibi içinde tutuyorsa, bunun farklı sebepleri olabilir. Öncelikle sıkma programının seçili olup olmadığını kontrol edin. Bu kısım iptal edildiğinde sıkma olmayacaktır. Makinenin ön kısmındaki göstergelerde tuşla sıkma kısmı aktif ya da pasif hale getirilebilir.

Eğer pasif haldeyse aktif hale getirerek sorunu kolayca çözebilir, makinenin sıkma yapmasını sağlayabilirsiniz. İkinci olarak çamaşırların dengeli olarak yerleştirilmesi önemli bir konudur. Makine içerisinde bornoz gibi kalın giysilerle penyeler aynı yerde yıkanmamalı, çok fazla dolum olmamalıdır. Birbirine benzer giysiler makineyi zorlamayacak şekilde yerleştirilmelidir. Aksi halde makine zorlanır ve sıkma yapmaz. Üçüncü bir sorun boşaltma hortumunda su tahliye edilememesi halinde makine sıkma yapamayacaktır.

Boşaltma yapan hortumun kıvrılmamış olması gerekir. Ayrıca 60 ile 90 cm yüksekliğe bağlanarak kullanılmalıdır. Son olarak tahliye bölümü temiz olmalı, tıkanıklık olmamalıdır. Tıkanma halinde su tahliye edilemeyeceği için sıkma işlemi de yapılamaz. Bu sorunu gidermek için tahliye bölümünü kontrol etmeniz ve mümkünse temizlemeniz gerekir. Bu nedenlerden birisi makinenize uyuyorsa ve yardım almak istiyorsanız teknik servis ile iletişime geçebilir ve sorunu çözebilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Sıkma işlemini Yapmıyor mu?

Çamaşır makinesi sıkma yapmadığında makinenin sıkmama nedenleri ile sorunu çözmeye çalışabilirsiniz. Ancak programlama hatası gibi basit bir nedenden dolayı değil de karmaşık bir sorun varsa, bunu çözmek için servise başvurmanız daha büyük teknik sorunları önleyecektir.

Bu nedenle teknik desteğe kısaca sorunun ne olduğunu söylemeniz kolaylık sağlar.

Bir önceki yazımız olan Bulaşık Makinesi Suyu Isıtmıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
Önceki yazıyı okuyun:
Bulaşık Makinesi Suyu Isıtmıyor

Yeni üretim bulaşık makinelerinde tarafımıza bildirilen en sık durumlardan biri de bulaşık makinesi suyu ısıtmıyor ve benzeri problemlerdir. Bu tip...

Kapat