Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor

Teknik servis ekiplerinin en sık karşılaştıkları problemlerden biri olan çamaşır makinesi su boşaltmıyor şikayeti ile ilgili sizleri bilgilendirelim;

Çamaşır Makinesi Pompa Temizliği

  • Çamaşır makinesinin su boşaltmama sebebi genelde su tahliye pompasına tel toka, bozuk para vb cisimler kaçmasından ötürü tıkanmasıdır. Makinenizin sağ alt tarafta bulunan pompa kapağını açtıktan sonra pompanın çevirmeli kapağını saat yönünün tersine doğru çevirerek açınız. Cihazın içinden bir miktar su geldikten sonra elinizle pompa içerisini yoklayıp içerisine kaçan cisimleri çıkartınız. Tüketiciler bu kısmı genelde plastik, demir çubuklarla yaptıklarından pompa içindeki pervaneleri kırabiliyorlar. Bu şekilde bütçelerine daha çok zarar verip cihazın onarım fiyatını gereksiz yere arttırmaktadırlar.

çamaşır makinesi su boşaltmıyor

Su Boşaltmıyorsa Diğer İhtimaller Nelerdir?

  • Makinenizin su tahliye hortumu eğilip, bükülüp kırıldıysa da su boşaltma işlemi gerçekleşmeyecektir. Tahliye borusunu kontrol edip herhangi bir tıkanıklık vs. varsa bu kısmı da temizleyip açmanız gerekmektedir. Sonrasında cihazı programlama ayarından su boşaltmada çalıştırarak test edebilirsiniz.
  • Tahliye işlemini gerçekleştiren pompa motoru arızalanmış olabilir.
  • Cihazın elektronik kartının pompa motoruna enerji gönderememesi de cihazınızın suyunu boşaltmama sebeplerinden biri olabilir. Tüm bu ihtimallere rağmen çamaşır makinesi su boşaltmıyor mu?

Servis Desteği Alınız

Verdiğimiz hizmet kadar hitap ettiğimiz kitleyi de önemsediğimiz için birçok bölgeye hizmet vermekteyiz. Üstelik bir cihazınıza değil, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, derin dondurucu, buzdolabı, çamaşır kurutma makinesi gibi birçok beyaz eşyanıza hizmet vererek geniş ürün yelpazesine de hitap etmekteyiz. Kredi kartı gibi uygun ödeme seçenekleriyle sunduğumuz bu servis hizmetinden kaliteli şekilde ve belirlediğiniz zamanda yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilir web sitemizden istek, dilek, öneri ve şikayetlerinizi gönderebilirsiniz.

Yılların kazandırdığı deneyimle buluşturduğumuz kalitemizi kullanarak size sonucunda memnun kalacağınız servis hizmeti vermeyi sürdürmekteyiz. Büyük bir emek ve özveriyle müşteri memnuniyetini ön planda tutarak servis hizmeti sağlarken kendine ve yaptığı işlemlere güvenen, yılların kazandığı tecrübe ile günümüzün teknolojisini birleştiren, kendini her geçen gün daha da geliştiren ekiplerimizle sizlere 7/24 hizmet sağlıyoruz. Sizden aldığımız güvene layık olmak amacıyla ekibimizin yaptığı işlemlere ve parça değişimlerine 1 yıl garanti sunarken gerektiğinde eğer yerinde müdahale edilemiyorsa detaylı incelenmesi üzere cihazınızı atölyeye almaktayız. Cihazınız test ünitelerine bağlanarak kontrol edilip gerekli onarımlar sağlandıktan sonra sorunsuz olarak tarafınıza teslim edilir.

Bir önceki yazımız olan Buzdolabı Kapağı Vakum Yapmıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
Önceki yazıyı okuyun:
Buzdolabı Kapağı Vakum Yapmıyor

Mutfakların baş tacı, fakat varlığını bile hissetmediğimiz emektar buzdolaplarımız. Arıza yaptığında genellikle varlığını hissettiğimiz buzdolaplarının kapağını gün içinde ne kadar...

Kapat