Klima Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli Önemli Hususlar

Bu yazıyı paylaş!

Klima seçerken nelere dikkat edilmeli? Önemli huhuslara değiniyoruz. Yaz mevsimi sebebiyle sıcaklardan bunaldığımız şu günlerde olmazsa olmaz dediğimiz cihazlardan olan klimalarla ilgili mekana uygun klima seçimi, klima kullanımı, klima bakım periyotları, inverter klima teknolojisi, doğru filtre seçimi gibi önemli konulara değineceğiz.

Mekana Uygun Inverter Klima Seçimi

Klima seçimi yaparken mekanınıza hem ısıtma hem de soğutma yönünden uygun, mekandaki insan sayısını bile göz önünde bulundurarak buna göre kapasitede (BTU) cihazlar seçmelisiniz. Bu konuyla ilgili tüketicilerin doğru bildiği birçok yanlış vardır. Bunlardan en önemlisi mekan için ideal klima yerine büyük kapasitede klima alma düşüncesidir.

Inverter Enerji Tasarruflu Klimalar

Enerji sınıflandırma sistemine göz attığımızda 2014 yılı için Antalya bölgesinde A sınıfı olarak adlandırılan cihazlar İstanbul’da aynı sınıfta olmayabiliyor. Bu sebepten dolayı mekana uygun klima seçimi başlığımızda bu konudan da bahsettik.

klima enerji tasarrufu değerleri

Bulunduğunuz bölgenin iklim koşullarına göre klima seçimi yaparsak hem maksimum enerji tasarrufu hem de cihazımızın yüksek oranda performanslı çalışmasını sağlarız. Bunun yanı sıra inverter teknolojisinden hemen sonra geliştirilen programlanabilir klimalardır. Cihazlar programlanabilir olduğundan sizin isteğinize, planınıza göre çalışarak, gelişmiş iç ortam sensörleri sayesinde ortam sıcaklığını algılayarak tüketici açısından verimlilik dışında aynı zamanda konfor da sağlamaktadır.

Ayrıca bu teknolojiye sahip cihazlar internet üzerinden kontrol edilebilme özelliğine de sahiptirler. Klima seçerken nelere dikkat edilmeli.

Klima Bakımı ve Doğru Filtre Seçimi Hayat Kurtarıyor

Klimanızın uzun yıllar tam performansta çalışması, sağlıklı bir yaşam alanı oluşturması amacıyla klima bakımlarınızı periyodik olarak yılda 2 kez teknik servislere yaptırmanız gerekmektedir.

klimalar için antibakteriyel filtreGeliştirilen yeni teknoloji sayesinde antibakteriyel, alerjik filtreler insanların sağlığını düşünerek tasarlanmış virüs, bakteri, toz gibi insan sağlığını tehdit eden mikroplara geçit vermemektedir.

Klima bakımları düzenli olarak yapılan cihazlarda cihaz tam performansta çalışarak bunun yanı sıra enerji tasarrufu da sağlamaktadır. Bakımlar özel klima ilacı ile hem iç hem dış ünite olmak üzere teknik servis ekiplerince serpantin temizliği, fan kontrolleri, elektrik tesisatı kontrolü, gaz kaçak kontrolü gibi işlemler yapılmaktadır.

Klima Keşfi Nasıl Yapılmalı?

Mekanın özelliklerine uygun olarak kapasite ve enerji verimliliği de göz önünde bulundurularak cihazın montajının uygun alana yapılması gerekmektedir. Klima satın almak istiyorsanız mutlaka zihniniz karışmadan klima servis hizmeti almak için çağrı merkezimizi arayın ve keşif ekibi talep ediniz. Ekiplerimiz aynı güne gelerek mekanın tüm detaylarına uygun klimayı tespit ederek montaj yapılacak olan yerinde tespitini yapacaklardır.

Bir önceki yazımız olan Bosch Klima Kumanda Kullanımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı paylaş!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazar Hakkında

20 yıldır sektörün içinde olan bir teknisyenim. Beyaz eşya, kombi ve klimalarınız la ilgili yaşadığınız sorun ve şikayetler hakkında bilgi vermeye çalışıyorum. Sizler de sorunlarınızı yorum kısmından ileterek cevap bulabilirsiniz.

Tüm yazılarına göz at →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.